דוח מסווג: 3 מטבעות קריפטו ששווה לשים עליהם עין ב-2022

אם אתה כאן וקורא את הדוח הזה, אז סימן שגם אתה, בדיוק כמונו, מאמין שמטבעות קריפטו מייצגים את השינויים הפיננסיים המבטיחים ביותר של זמננו ומודע היטב לפוטנציאל העצום הטמון בהם.

עם מספר מטבעות הקריפטו שזמינים היום (יש למעלה מ-8,000 אגב), זה לגמרי נורמלי לתהות מהו המטבע הטוב ביותר להשקיע בו. כי אחרי הכל , כולנו רוצים תמורה עבור הכסף שלנו. לא ככה?

אולי החמצת את ההזדמנות עם ביטקוין בתקופה שהוא נסחר ב-20$ ב-2013 והגיע לשיא של 69,000$ במהלך נובמבר 2021. אבל בינינו? אתה לא צריך להרגיש רע בגלל שפספסת את הרכבת הזו כי היום יש קומץ של "בני משפחה" לביטקוין שעשויים להמריא פי 31 יותר ממנו: מטבעות אלטקוין.

מהם מטבעות אלטקוין?

אלטקוין (Altcoin) הוא מונח המשמש לתיאור של כל מטבעות הקריפטו מלבד הביטקוין ושמו נובע נטו מהעובדה שהוא מהווה אלטרנטיבה למטבע המבוזר הראשון.

מטבעות אלטקוינים הושקו לראשונה בשנת 2011 וכעת ישנם אלפים מהם. אלטקוינים מוקדמים נועדו לשפר היבטים של מסחר בקריפטו כמו מהירויות עסקאות ויעילות אנרגטית. מטבעות אלטקוינים עדכניים יותר משרתים מגוון מטרות בהתאם למטרות המפתחים.

מכיוון שאלטקוין הם חלק גדול מהשוק, כל משקיע קריפטו חייב להבין איך הם עובדים, למה הם משמשים, מה היתרונות והחסרונות שלהם ועוד.

בלוקצ'יין: הטכנולוגיה שתשנה את עולם הפיננסים לנצח!

הבלוקצ'יין מאפשר לבני אדם להסיר את המתווכים הפיננסים (הבנקים) ולהחליף אותם בספר חשבונות קולקטיבי.

למה זה טוב?

כי המתווכים ברוב המקרים גורפים רווחים מיותרים.

יתר על כן, הם נתונים לפעמים לשחיתות (זוכר את המשבר הפיננסי של 08?).

על ידי הסרה והחלפה של מתווכים בטכנולוגיה אוטומטית ובלתי מושחתת (שאינה זקוקה למשכורת), נוכל להפוך את המערכות והתהליכים של היום לאמינים יותר, מהירים יותר וזולים יותר.

ברמה התיאורטית – היישומים כאן הם אינסופיים.

יישום אחד של טכנולוגיית הבלוקצ'יין שוול סטריט מזיל עליה ריר היום הוא יצירת מטבעות התומכים בבלוקצ'יין – או מטבעות קריפטו- כדי ליצור עידן חדש של פיננסים מבוזרים – DeFi -שלא מערבים בנקים גדולים כמתווכים שלוקחים רווחים.

ו-DeFi הוא העתיד.

עם זאת, DeFi, הוא לא המקום שבו אנחנו רואים את הצד הטוב ביותר במגמת הבלוקצ'יין/מטבעות הקריפטו.

אחרי הכל, DeFi נועד לנטרל בנקים כמו גולדמן זאקס, ג'יי.פי מורגן וולס פארגו.

אבל יש הזדמנות הרבה הרבה יותר גדולה בטיטאנים של טכנולוגיות "מבטלות מתווכים" כמו אלפבית ואמזון שהן חברות של טריליון דולר.

וזו הסיבה שאנחנו אוהבים את הרעיון של "dApps", או יישומים מבוזרים.

DApps הם יישומי תוכנה הבנויים על הבלוקצ'יין. זה יכול להיות כל יישום. אפליקציית מדיה וידאו, כמו YouTube, אפליקציית להזמנת נהג כמו אובר, אפליקציית מוזיקה, כמו Spotify ועוד.
הקישור המרכזי הוא שהאפליקציות הללו מקודדות בבלוקצ'יין – ולכן, אין רשות מרכזית ש"מפעילה" את האפליקציה ומרוויחה כסף מהאפליקציה, בין אם באמצעות מכירות מנויים או מודעות דיגיטליות. על ידי הסרת הסמכות המרכזית הזו, dApps יוצרים דור חדש של יישומי תוכנה חינמיים באמת.

לעתים קרובות, ל-dApps הללו יש מטבעות קריפטוגרפיים בסיסיים המשמשים כצורה של מטבע בתוך האפליקציה ב-dApps, או אסימון תמריץ עבור מפתחי האפליקציות ומשתתפי הבלוקצ'יין.

הערך המוערך עבור קריפטו מייצג את הערך הכלכלי של ה-dApp, כלומר במקום שיצרני האפליקציות ירוויחו כסף ממכירות פרסומות דיגיטליות, הם מרוויחים כסף על ידי בעלות על מטבע קריפטו של ה-dApp, שעולה בערכו ככל שיותר אנשים משתמשים ב-dApps.

אנחנו מאמינים בתוקף ש-dApps הם "גיים צ'יינג'ר".
רוב האפליקציות, אם לא כולן, יהיו בעתיד dApps.

כדי להמחיש את הנקודה הזו, עלינו לחזור לבום הדוט-קום…

במהלך שיגעון האינטרנט של סוף שנות ה-90, החברות שהצליחו עשו משהו מאוד מאוד פשוט.

הם לא המציאו את הגלגל מחדש.

הם לא יצרו תעשיות חדשות לגמרי.

כל מה שהם עשו זה לעשות דיגיטציה של מה שכבר עבד בעולם הפיזי.

קניונים פעלו בשנות ה-90 ואמזון הפכה אותם ל"קניון דיגיטלי".

בתי קולנוע פעלו בשנות ה-90 ונטפליקס הפכה אותם ל"בתי קולנוע דיגיטליים".

עיתונים ומגזינים פעלו בשנות ה-90 ופייסבוק עשתה דיגיטציה והפכה ל"מוציא לאור הדיגיטלי".

"ספר המשחקים המנצח" בבום הדוט-קום היה פשוט להפליא. מצאו משהו שעובד בכלכלה הפיזית והפכו אותו לדיגיטלי.

כשזו נקודת ההסתכלות שלך, אתה מבין שמטבעות אלטקוין הם לא איזו פנטזיה לכסף דמיוני באינטרנט אלא השקעות במערכות שהופכות את החיים שלנו לקלים יותר, פרודוקטיביים יותר ויעילים יותר.

השקעה ב-אלטקוין היא כמו לקחת חלק מוקדם ב-Adobe Systems בשנת 1998. אדובי יצרה את תוכנת "PDF" הפופולרית … והמניה שלה זינקה ב-5,800% מאז.

דור המיליונרים החדש

ככל שהספקולציות על מטבעות קריפטו נסוגות והערכות השווי עולות, הבחירה לנתב אפילו חלק קטן מההון שלך לטובת מטבעות דיגיטליים היא צעד פיננסי מתבקש.

מטבעות קריפטו כובשים את העולם בסערה כאחת הטכנולוגיות המבטיחות ביותר המיועדות לעידן הדיגיטלי. הם הפכו משקיעים נבונים לעשירים מעבר לחלומותיהם הפרועים ביותר… והחגיגה הזו רק התחילה!

אנחנו מאמינים שיגיע צונאמי של עושר שמקורו במטבעות אלטקוינים וטכנולוגיית הבלוקצ'יין שמגבה אותם. הם הופכים את הזמן שלנו ליעיל ופרודוקטיבי יותר, וזו המטרה של מודל עסקי מצליח.

משקיעים מוקדמים ב-אלטקוינס הם כמו משקיעי הון סיכון שתומכים במיקרוסופט, אפל או גוגל הבאות.
האלטקוינס מייצגים הזדמנות חדשה לייצר רווח מהתוכנות היקרות בעולם והם עומדים, כנראה, לגרום לגל של מתעשרי קריפטו חדשים.

ועכשיו בוא נעבור ל-3 מטבעות אלטקוין ששווה להכניס לרשימת המעקב שלך ב-2022

איתריום (Ethereum)

איתריום הוא המטבע השני בגודלו בשוק מטבעות הקריפטו אך מהווה רק שתי חמישיות משווי השוק של מקבילו הגדול יותר, הביטקוין.

המטבע הזה פותח על ידי ויטליק בוטרין והושק באמצעות מכירת אונליין לקהל הרחב בשנת 2014.

המטבע הקריפטוגרפי הזה נבנה בהשראת החדשנות של הביטקוין, עם כמה הבדלים גדולים. אתה יכול להשתמש באיתריום כדי לשלוח כסף דיגיטלי, בדיוק כמו שאתה יכול להשתמש בביטקוין אבל הוא יכול גם משמש ליותר מסתם תשלומים.

האיתריום מקיים אינטראקציה עם פרוטוקול Ethereum – פלטפורמת קוד פתוח גלובלית המשמשת ליישומים מבוזרים. יישומים מבוזרים (או dApps) הם חידוש מדהים המאפשר לאנשים רגילים להשתתף בכלכלת האפליקציות.

פיננסים מבוזרים (DeFi) הוא אחד מתתי-המגזרים הצומחים ביותר בתעשיית מטבעות הקריפטו, ואיתריום לבדו היווה 95% מהיקף העסקאות הכולל של dApps בשנת 2020.

איתריום זמין למסחר במגוון בורסות – כולל Coinbase ו-Bainance שהיא בורסת הקריפטו הגדולה והחשובה בעולם. איתריום מתחרה עם ביטקוין על המקום הראשון לפי שווי שוק מאז שחרורו ב-2014 ואפילו כמעט עקף אותו במהלך 2018. מאז ועד היום, שני המטבעות הללו שברו שיאים חדשים ויש מומחים שמאמינים כי איתריום "יעיף" את ביטקוין בשווי השוק שלו ועשוי להפוך בקרוב מאוד למטבע הקריפטו החזק ביותר בעולם.

בסופו של יום, החלטות ההשקעה שלך חייבות להיעשות על ידך (או בעזרת מומחים למסחר). הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לחנך את עצמך כמה שיותר לפני שאתה מסתכן כסף שעבדת קשה עבורו. אתה הרי לא רוצה לגמור בשער הראשי של 'כלכליסט' או 'גלובס' בתור זה "שהימר והפסיד את הכסף שלו במטבעות דיגיטליים".

רדיקל (Radicle)

שמעת פעם על GitHub? זו פלטפורמה מקוונת שמפתחי תוכנה משתמשים בה כדי לבנות, לשלוח, לאחסן ולערוך את הקוד שלהם. זה בעצם כמו "Google Docs for Coders" וזה תקן הזהב לאופן שבו מתכנתים מאחסנים ומשתפים את הקוד שלהם.

לא רק זה, זה גם מאוד יקר.

מיקרוסופט רכשה את GitHub תמורת 7.5 מיליארד דולר בשנת 2018 ומאז היא רשמה ביצועים יוצאי דופן בהיקף ההכנסות השנתיות שלה. בהתבסס על העובדה שמניות GitHub הוכפלו באופן כללי מאז שמיקרוסופט רכשה אותה, אנו מעריכים באופן שמרני ששווי השוק שלה הוא 15 מיליארד דולר (לפחות!)

ועכשיו, הענקית הזו של 15 מיליארד דולר בעולם פיתוח התוכנה עשויה להיות מושבתת על ידי מטבע קריפטוגרפי זעיר של 181 מיליון דולר בשם Radicle) RAD) – גרסת הבלוקצ'יין של GitHub.

זה מקום שבו מתכנתים יכולים לבנות, לשלוח, לאחסן ולערוך את הקוד שלהם… אבל בניגוד להיותו בנוי על שרת מרכזי שנשלט על ידי מיקרוסופט (כפי שקורה עם Radicle (GitHub בנוי על רשת משותפת של מיני-שרתים הנשלטים על ידי היררכיית הבלוקצ'יין המבוזרת.

התוצאה היא עצמאות למפתחי תוכנה.

בעוד ש-GitHub כפוף לצנזורה, פריצות, אובדן נתונים ועמלות, ל-Radicle יש אפס צנזורה. זה בלתי אפשרי לפרוץ, קוד לעולם לא הולך לאיבוד, וזו פלטפורמה חופשית תמיד.

זה פתרון חלומי למפתחי תוכנה.

זו הסיבה שכסף חכם זורם לתוך הקריפטו הזה.

זוכרים שפייסבוק ניסתה ליצור מטבע קריפטוגרפי משלה עם ליברה? ובכן, היוצר המשותף של ליברה, מורגן בלר, עזב מאז את פייסבוק והצטרף לחברת הון סיכון בשם NFX בספטמבר 2020. השקעת הקריפטו הראשונה של NFX מאז שבלר הצטרפה לחברה הייתה… ניחשתם נכון… רדיקל.

זו הבעת אמון ענקית ממישהו שיודע הרבה על המרחב הזה.

קרדנו (Cardano)

חסידי עולם המטבעות הקריפטוגרפיים שמעו כנראה על קרדנו בעבר. זהו אחד ממטבעות הקריפטו הגדולים והידועים בעולם.

עם זאת, הוא נבדל ממטבעות מרכזיים אחרים בטכנולוגיה הבסיסית שלו. וההבחנה הזו היא מה שהופך אותו למטבע הקריפטו בעל השם הגדול ביותר שאפשר לקנות היום.

קרדנו הוא המטבע הקריפטו השישי בגודלו לפי שווי שוק, עם שווי שוק של 33 מיליארד דולר נכון לכתיבת שורות אלה. עם זאת, הוא מתגמד בגודלו מול שני המטבעות המובילים: Ethereum (שווי שוק של 295 מיליארד דולר) וביטקוין (שווי שוק של 750 מיליארד דולר).

המחקר שלנו מצביע על כך שאין סיבה שתמנע קרדנו להפוך לגדול יותר מאיתריום וביטקוין.

למה? מכיוון שהטכנולוגיה הבסיסית שלו היא הטובה ביותר מסוגה.

הלב של הטכנולוגיה המובילה בעולם של קרדנו הוא פרוטוקול הוכחת הסכמה של הקריפטו.

תבין, לכל מטבע קריפטוגרפי יש פרוטוקול של הוכחת הסכמה. זוהי מערכת כללים ותהליכים שבאמצעותם הבלוקצ'יין העומד בבסיס המטבע הקריפטוגרפי מאמת עסקאות ב-בלוקצ'יין. הוכחת הסכמה היא בעצם עמוד השדרה הטכנולוגי של כל מטבעות הקריפטו. היא "המנוע" שגורם להם לעבוד. ככל שפרוטוקול הוכחת הסכמה טוב יותר, הקריפטו טוב יותר.

לקרדנו יש את פרוטוקול הוכחת הסכמה הטוב בעולם.

פרוטוקול זה – המכונה Ouroboros – נבדק בקפדנות ביותר על ידי הקהילה האקדמית הגלובלית. לפחות 70 מאמרים אקדמיים נתנו לגיטימציה ואימתו אותו. זה חסר תקדים וחסר תחרות במרחב הזה.

אבל מה בעצם עושה את אורובורוס כל כך מיוחד?

זה פותר בצורה היעילה ביותר את בעיית האופטימיזציה של מטבעות קריפטוגרפיים של מקסום היעילות, הפחתת ההשפעה הסביבתית והאצת התגמולים.

הטכניקה מורכבת למדי, אבל ברמה גבוהה, הדברים האלה מושגים באמצעות פרוטוקול ייחודי של הוכחת הימור שמתגמל את המשתתפים על השתתפותם הכנה, מבטל תמריצים של שחקנים לא ישרים, יוצר מערכת יציבה ומביא לאפס בזבוז עבודה.

מבחינה טכנולוגית זהו אחד המטבעות המוצלחים ביותר (אם לא ה-מוצלח ביותר).

אין זה פלא שה-Cardano blockchain כבר נמצא בשימוש במקומות כמו חינוך (להנפקת אישורים אקדמיים), קמעונאות (לאימות מוצרים ומניעת זיוף), חקלאות (למעקב אחר שרשרת האספקה), ממשלה (לאבטחת זהות מקומית דיגיטלית) ועוד.

בטווח הארוך, קרדנו עשוי להפוך לאחד ממטבעות הקריפטו היקרים ביותר בעולם.

מה הצעד הבא שלך?

הדוח שקיבלת גובש ע"י מומחי המסחר שלנו שישבו, חקרו ודאגו לנתח בעבורך את 3 מטבעות האלטקוין שכדאי לשים לב אליהם ב-2022. זה לא אומר שאתה צריך לרוץ ולקנות אותם עכשיו (או כל מטבע אחר) לפני שיש לך ידע וכלים פרקטיים שיעזרו לך להבין את הסיכונים שטמונים בהן. חשוב שתפנים – אין דבר כזה "השקעה נטולת סיכונים". כל מי שיאמר לך אחרת (חלילה) משקר במצח נחושה או אין לו מושג על מה הוא מדבר בכלל. ביצועי העבר הם לא הבטחה לתשואות עתידיות מה שאומר שעליך ללמוד לעומק כיצד לנהל את ההשקעות שלך בחוכמה.

בשביל זה בנינו עבורך תוכנית בלעדית: הכשרת "נוסטרו קריפטו" למסחר מקצועי במטבעות דיגיטליים.
בתוכנית ילוו אותך מומחי מסחר 'עם קבלות' שממש יראו לך, צעד אחרי צעד, איך להשקיע בקריפטו בצורה שקולה וחכמה בדרך שעשויה לייצר עבורך תשואות בהיקף של מאות ואלפי אחוזים. במסגרת ההכשרה תוכל לקבל מאיתנו תיק מסחר על סך 20,000$ ולסחור על הכסף שלנו מבלי לסכן את הכיס שלך. בזכות המידע, התובנות וטכנולוגיות המסחר המתקדמות שלנו עזרנו לאלפי ישראלים להשקיע בביטחון מלא… ולהרוויח
ועכשיו -הגיע תורך!

התכנים המופיעים באתר והתכנים המועברים על ידי Big Shot אינם מהווים ייעוץ השקעות, טעון רישוי לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תנה”ש 1995 (“החוק”). תכנית חדר המסחר מועברת על ידי בית ההשקעות גולד ניהול פיננסי בע”מ (להלן: “גולד”) שהינה חברה המפוקחת על ידי הרשות לניירות ערך עם רישיון למתן שירותי ייעוץ השקעות וניהול תיקים מכוח החוק בשיתוף פעולה עם Big Shot. בטרם יוכלו הלקוחות לקבל ייעוץ בחדר המסחר יהיה עליהם למלא טפסי אפיון והסכם ייעוץ כמתבקש בחוק . בכל אופן, התכנים המועברים על ידי החברה ו/או 'גולד' אינם מתייחסים לפרמטרים של לקוחות מסוימים ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אישי לפני קבלת החלטה כלשהי. הלימודים וההתנסויות במסחר בשוק ההון עשויים להיות מסוכנים ולא מתאימים לכל אחד. Big Shot, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את לקוחותיה להיות סוחרים מוצלחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, היא לא תהיה אחראית בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. אין בשימוש בתכנית ההכשרה כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתכנית ההכשרה באופן מלא או חלקי, חל איסור על התלמידים להשתמש בפלטפורמת קהילת הסוחרים בכדי להעביר תכנים שעשויים לעלות כדי ייעוץ השקעות. במקרה שבו תלמיד מסוים יעשה כן, Big Shot שומרת לעצמה את הזכות לאסור על אותו תלמיד מלעשות שימוש בפלטפורמת קהילת הסוחרים לאלתר. אין להעביר רכיב כלשהו מרכיבי תכנית ההכשרה לצד ג’ כלשהו ללא קבלת אישור מ- Big Shot מראש ובכתב. מוצא לקרוא בעיון את הסכם ההתקשרות לפני שימוש בתכנית ההכשרה.